wtorek, 11 maja 2010

Pomysł na loggie

wtorek, 11 maja 2010 · 0 komentarze

Jak już wspominałam, będą 2 loggie (jak zgodzi się nasz pan architekt:)) Chciałam przybliżyć ich wygląd. Będą wyglądały jak na załączonym zdjęciu, z tą małą różnicą, że nie będzie "balustrady" przeszklonej, a murowana, tj. zdejmiemy tylko dachówki i łaty z połaci dachu i zostawimy te 1,5 m wysokości ściany.


Nasze mini loggie będą miały ok 8 m kw. W tej od południowo zachodniej strony będzie dodatkowo przeszklenie w miejscu, gdzie był otwór na dmuchawę do siana (jak orientacyjnie pokazałam w zakładce: zdjęcia stodoły). Odwodnienie będzie prosto do kuchni (w tej połud. zach) i do WC w drugiej. Wewnątrz planuję wstawić przesuwane tarasowe drzwi, po jednej i po drugiej stronie holu. Ostatnio zastanawiałam się nad stylistyką, z pewnością będzie to przedłużenie podłogi z holu, tak by po otworzeniu drzwi była jedna zgrabna całość. Więc w holu i loggiach będzie podłoga wyłożona panelami, gdyż prawdziwe "okrętowe" drewno to koszt 500 zł za metr, na co mnie nie stać, a w miejscu odsłoniętym pas z bazaltu :) Myślę, że będzie świetny efekt.Z pozyskanych ślicznych, granatowo - grafitowych dachówek ceramicznych zrobię zadaszenie tarasu. Już wiem mniej więcej jaką chcę nadać mu formę, ale to inny temat.
Jeżeli chodzi o oświetlenie loggi, planuję po 2 oprawy podłogowe hermetyczne tuż koło bazaltu i po 2 lampy sufitowe typu downlight.

komentarze

0 Responses to "Pomysł na loggie"